25.4. nás v MŠ navštívil pan záchranář. Děti se seznámily se základy první pomoci,za pomoci písničky, masírovaly srdce,učily se obvázat ruku a také jak pomoci při zlomenině. Prohlédly si záchranný vůz, jeho vybavení ,slyšely houkání záchranky. Dostaly malý dárek a jako poděkování předaly panu záchranáři namalovaný obrázek záchranky, záchranné akce,které si předem připravily.

V úterý 19.4.2022 jsme byli na první lekci plaveckého výcviku v bazénu v Příbrami. Nejdříve nás paní lektorky nechali procházet po bazénu, abychom si vyzkoušeli různou hloubku vody. Pak jsme ve vodě zkoušeli různá zvířátka, hráli si s míčky, klouzali se na skluzavce. V závěru jsme si mohli půjčit molitanové podložky, kruhy, tyče a dovádět na nich v bazénu. Hodina nám velmi rychle utekla, vody se nikdo nebál a už se zase moc těšíme na další lekci s našimi hodnými lektorkami.

V minulých týdnech jsme chodili na návštěvu do naší základní školy. Vždy v úterý jsme jednu hodinu strávili v některé třídě školy. Se školáky jsme počítali, vystřihovali a seřazovali obrázky, hráli si s písmenky, hledali slova od určitého písmenka, pracovali na počítači a vyzkoušeli práci na interaktivní tabuli nebo si s nimi zazpívali. Ve škole se nám moc líbilo a už se tam těšíme. Předškoláci

V minulém týdnu jsme si povídali o knížkách. Říkali jsme si, co všechno v knížkách můžeme najít, jak máme s knížkami zacházet i jak knížka vzniká. Každý si mohl přinést svoji oblíbenou knížku a ostatním o ní vyprávět. V závěru týdne jsme navštívili knihovnu u nás v Dublovicích. Paní knihovnice nám ukázala jak knížky seřazuje, jaké knížky zde má, nechala nám knížky prohlédnout a pozvala nás, abychom přišli knihovnu navštívit s rodiči a knížky si půjčili. Nakonec nám poděkovala za návštěvu a každý dostal malou dobrůtku. I my jsme paní knihovnici poděkovali a dali jí jarní kytičku.

V úterý 1. března jsme měli ve školce karneval. Děti přišly v krásných maskách, které jim připravili rodiče. Ráno si děti samy nafukovaly barevné balónky. Před svačinou jsme se přivítali chlebem a solí a děti představily své masky. Po svačině byly pro děti připravené soutěže. Pomáhaly navléknout perly pro Zlatovlásku, pomohly přebrat Popelce hrách a čočku aby mohla jít na ples a vytáhnout zlatou rybku, která plní přání. Následoval tanec s balónky i bez balónků. Na závěr byla vylosována tombola a každé z dětí si odnášelo drobné dárky. Celé dopoledne jsme si moc užili a před obědem vyrazili ještě chvilku na zahradu za sluníčkem.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem rodičům, kteří nám věnovali dárky do tomboly nebo připravili občerstvení.

Děkujeme.

V únoru jsme v mateřské škole probírali povolání a vybrali jsme si povolání kuchař. Děti připravovaly sushi s nutellou. Mazaly, válely, rolovaly a pak si na svých výtvorech pochutnaly.